Naprawa skrzyni biegów – polecana przez nas firma, w której naprawiliśmy swoją skrzynię w aucie

Powody uszkodzenia skrzyni biegów

Szybka zmiana biegów jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń manualnej skrzyni biegów. Zbyt szybka zmiana oznacza, że biegi nie mają czasu na idealne dopasowanie, co z kolei powoduje, że uderzają o siebie ze znaczną siłą. W ten sposób zęby mogą ulec uszkodzeniu, które okaże się kosztowne.

Nieregularne wymiany oleju skrzyni biegów, to poważny błąd i spowoduje uszkodzenie kół zębatych. Jeśli olej nie jest wymieniany przez dłuższy czas, smar się zużywa. To z kolei spowoduje większe tarcie między kołami zębatymi, powodując ich znaczne nagrzewanie.

Dostosowywanie biegu do prędkości pojazdu, również jest bardzo istotne. Jeśli kierowca prowadzi samochód na zbyt niskim lub zbyt wysokim biegu, silnik będzie pracował przy dużym obciążeniu. To z kolei może uszkodzić łożyska w skrzyni biegów, powodując niewłaściwe zazębienie przekładni.

Nie zawsze jest to wina kierowcy. Nowe skrzynie biegów, nie są dostosowane to wysokich obrotów, lub po prostu mają wady fabryczne. Można to rozpoznać po głośnej pracy łożysk, jest to specyficzny dźwięk, przypominający szum lub wycie. W takim przypadku należy wykonać remont skrzyni biegów.

Sprawdź bardzo dobre naprawy skrzyni biegów. Jak działają biegi w samochodzie? to i wiele więcej tutaj:

Artykuł reklamowy – więcej info na: Naprawa skrzyń biegów.

Polecamy!!!

Jak przebiega remont skrzyni biegów?

Jest to jedna z trudniejszych wymian części w samochodzie oraz bardzo czasochłonna. Na początku należy rozłożyć całą skrzynię biegów i dokonać analizy każdego z elementów, co może być uszkodzone. Po takiej diagnostyce można przystąpić do wymiany zepsutych części. Oczywiście konieczna jest wymiana łożysk i odpowiednia regulacja, także luzów. Jedna przyjemniejszych części to dokładne czyszczenie oraz montaż do pojazdu.

Możesz również polubić…